Lokalizacja
Sobótka
Metraż
1262 m2
Ilość pokoi
22
Rok budowy
2011
6 300 000 PLN
4 994 PLN / m2

Lokal komercyjny, św. Jakuba

Mamy przyjemność zaprezentować Państwu klimatyczny hotel położony w samym sercu Sobótki - urokliwego miasteczka u podnóży Góry Ślęża.

Hotel składa się z 2 budynków : „starszego” pochodzącego oryginalnie z końca XVI w. oraz „nowego” wzniesionego w 2011 r. W obiekcie znajdują się łącznie 22 pokoje (każdy z łazienką), duża sala bankietowo-konferencyjna oraz klimatyczna kawiarnia.

W miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego działki na których został posadowiony hotel zostały przeznaczone pod zabudowę mieszkaniową wielorodzinną oraz usługową (symbol A-MW/U2).

Nieruchomość
Kompleks jest ulokowany w centrum miasteczka, bezpośrednio przy rynku ze swobodnym dostępem z ulicy.

Główny budynek został początkowo wzniesiony w XVI w. (w okresie renesansu) na co wskazują elementy konstrukcyjne parteru oraz pięknie zachowany układ piwnic - składających się z 2 komór z wyeksponowaną oryginalną cegłą. Na parterze w dużej mierze zachowano oryginalny układ (z nieznacznymi barokowymi i XIX wiecznymi przeróbkami), a także wyeksponowano historyczne elementy jak przepiękna oryginalna cegła czy kraty.

W budynku znajduje się 12 pokoi (po 4 na każdym z 3 pięter) tj. 7 pokoi dwuosobowych, 3 trzyosobowe i 2 rodzinne typu „studio” dla czterech osób każde. Na parterze została zlokalizowana dyskretna recepcja wykonana w całości w drewnie (na zamówienie) oraz pełna drewnianych i kamiennych elementów klimatyczna kawiarnia wraz z niedużym zapleczem kuchennym. Kawiarnia posiada osobne wyjście na dziedziniec. Na wyższe piętra budynku prowadzi klatka schodowa wykonana w drewnie dębowym. Dodatkowo do dyspozycji gości została przygotowana sauna infrared (na podczerwień) ulokowana na pierwszym piętrze obiektu.

W drugim budynku na parterze zlokalizowano przestronną liczącą ponad 180 m2 sale konferencyjno-bankietową z wbudowanym systemem nagłaśniającym oraz sceną pod stanowisko DJ’a lub prelegenta. Na ścianach zamontowane są uchwyty pod rzutniki, a starannie rozplanowane i poprowadzone podtynkowo oświetlenie umożliwia pełne dostosowanie pomieszczenia do okazji (konferencji/wesela/imprezy okolicznościowej). Z sali przechodzi się do w pełni wyposażonego zaplecza kuchennego - z chłodnią, zmywakiem oraz spiżarnią i pomieszczeniami socjalnymi. Do tej części budynku prowadzą również osobne drzwi ulokowane na tyłach budynku, co zapewnia bezpośredni dostęp z parkingu i łatwość dostaw.

Na piętrze znajduje się 10 pokoi jednoosobowych (każdy z prywatną łazienką) oraz służbowe mieszkanie.

Budynki są pomiędzy sobą „połączone” wewnętrznym, zamykanym bramą, dziedzińcem na którym znajduje się miejsce do grillowania oraz ławeczki i stoły (osłonięte od słońca i deszczu przez patio oraz altankę), a także miejsca parkingowe.

W zakresie samego parkowania - ogromnym plusem jest duża dostępność miejskich miejsc parkingowych ulokowanych na ulicy przed budynkiem (bezpłatnych), jak i przygotowanych specjalnie dla gości na tyłach budynku jako dodatkowy bezpłatny parking.

Lokalizacja :
Sobótka wraz z sąsiednimi miejscowościami stanowi zaplecze turystyczne Wrocławia. Nad okolicą króluje góra Ślęża, w przeszłości uważana przez pogan za Świętą Górę, a aktualnie miejsce masowo, niezależnie od pory roku, odwiedzane przez turystów oraz amatorów aktywności na świeżym powietrzu. Nic więc dziwnego, że przez Ślężę i położoną u jej podnóża Sobótkę, przebiegają trasy licznych biegów górskich, półmaratonów, a także wyścigów kolarskich.

Sama miejscowość Sobótka powstała ok. XIV wieku jako osada targowa (jedna z najstarszych w Polsce). Do dzisiaj architektura tego miejsca charakteryzuje się zwartą, starą zabudową mieszkaniową z licznymi punktami handlowymi i usługowymi - zwłaszcza w rejonie centrum miasta, przez co miejscowość stanowi idealną destynację na odskocznie od codzienności.

Lokalny niewielki, aczkolwiek niezwykle urokliwy ryneczek znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie obiektu. Podróż samochodem z Wrocławskiego Rynku do Rynku Sobótki zajmuje ok 45 min. Osoby preferujące podróżowanie komunikacją zbiorową z pewnością docenią również bezpośrednie połączenie autobusowe oraz kolejowe z Wrocławiem.

Dodatkowe informacje :
- „Główny” budynek pochodzący z XVI wieku został kompleksowo wyremontowany w 2002 r. prace obejmowały min. wymianę/montaż wszystkich instalacji, okien, ścianek działowych, schodów, elewacji, wymieniono stropy oraz więźbę dachową i pokrycie dachu. Budynek został wykończony w wysokiej klasy materiałach z dużą ilością wykonanych na zamówienie elementów drewnianych.

- W obydwu budynkach znajdują się przyłącza i instalacje: wodociągowa, kanalizacyjna, centralnego ogrzewania (piecem gazowym), wentylacyjna. Obiekt jest również monitorowany.

- Nieruchomość jest sprzedawana z pełnym wyposażeniem

- Teren na którym znajduje się kompleks zgodnie z miejskim planem zagospodarowania przestrzennego posadowiony jest na terenie oznaczonym jak teren zabudowy mieszkaniowej wielorodzinnej z zabudową usługową (A.MW/U2), co daje możliwość przearanżowania go również na lokale mieszkaniowe.

Zestawienie powierzchni :
- łączna powierzchnia działek : 1047 m2
- łączna powierzchnia budynków : 1261 m2 (671 m2 „główny” budynek oraz 590 m2 nowy)

Serdecznie zapraszamy na prezentację!

Wyłączny opiekun oferty :

Oliwia Walentynowicz
(Pośrednik w obrocie nieruchomościami nr licencji 26521)

tel. 784 000 981

Zainteresowało Cię to ogłoszenie? Odwiedź Nas na facebooku - View Estate Biuro Nieruchomości

Oliwia Walentynowicz
Opiekun oferty
Oliwia Walentynowicz
Numer telefonu
784 000 981