Lokalizacja
Wrocław-Fabryczna
Metraż
216.35 m2
Ilość pokoi
5
Rok budowy
1935
1 050 000 PLN
5 542 PLN / m2

Dom, Wrocław, Wrocław-Fabryczna, ul. Żeglarska

Cenisz sobie zieloną, cichą i bezpieczną okolicę w niskiej zabudowie? Chciałbyś mieć duży, zadbany ogród, w którym będziesz mógł spędzać czas po pracy? Jednocześnie chciałbyś mieć bliski i szybki dostęp do centrum miasta i rozwiniętej infrastruktury handlowej oraz usługowej? Marzyłeś o lokalizacji, w której będziesz mieć pod domem park o powierzchni 48 hektarów?

Na sprzedaż wyodrębniony, samodzielny lokal mieszkalny o powierzchni całkowitej 216,35 m2 (powierzchnia użytkowa 124 m2) znajdujący się w pięknej dwulokalowej willi wolnostojącej z dużym, zadbanym ogrodem w zabytkowej dzielnicy Wrocławia - Grabiszyn. W najbliższym otoczeniu znajduje się wyłącznie niska zabudowa, głównie są to domy wolnostojące. Budynek zlokalizowany jest w bocznej uliczce na ul. Żeglarskiej, praktycznie przy Parku Grabiszyńskim. Jest to wyjątkowa i prestiżowa lokalizacja zapewniająca mieszkańcom połączenie cichej, bezpiecznej i zielonej okolicy z bliskością miasta.

Budynek został wybudowany w technologii tradycyjnej z cegły ceramicznej (mur szczelinowy). Powstał około 1935 r. Na dachu położona została dachówka ceramiczna tzw. karpiówka. Lokal ogrzewany jest za pomocą pieca gazowego. Okna są z PCV. Na podłogach znajdują się oryginalne deski. Instalacja elektryczna jest miedziana, wymieniane były również piony wodne.

Do lokalu wchodzi się osobnym wejściem, klatka schodowa nie jest wspólna. Na parterze znajduje się lokal należący do innego właściciela. Działka stanowi część wspólną, która współwłaściciele podzielili pomiędzy siebie do korzystania (tak ja widać to na zdjęciu).

Powierzchnia całkowita to 216,35 m2. Powierzchnia użytkowa to 124m2. Powierzchnia, która wpisana jest w księgę wieczystą to 72,7 m2. Wielkość udziału w nieruchomości wspólnej, którą stanowi grunt oraz części budynku i urządzenia, które nie służą wyłącznie do użytku właścicieli lokali to 3850/10000. Zakup wyłącznie za gotówkę.

I PIĘTRO
Po wejściu do budynku schody prowadzą nas na I piętro. Na piętrze znajduje się:
- korytarz wraz ze schowkiem pod schodami,
- 2 przestronne pokoje, jeden aktualnie zagospodarowany jest na salon, a drugi na sypialnię,
- oddzielna kuchnia,
- duży, słoneczny taras mierzący aż 22,50 m2 (południowa ekspozycja),
- łazienka wyposażona w wannę, toaletę, umywalkę i kaloryfer żeberkowy na ręczniki oraz podgrzewacz wody na gaz marki Junkers.

II PIĘTRO
Przechodząc schodami do góry, znajdujemy się na II piętrze (poddaszu użytkowym), które składa się z:
- 2 przestronnych pokoi idealnie nadających się na sypialnie,
- 2 pomieszczeń gospodarczych. W jednym z nich znajduje się w tej chwili toaleta. Drugie doskonale nadaje się na sporą garderobę.

STRYCH
Z II piętra można wejść na strych. Powierzchnia posadzki strychu wynosi 32,00 m2. Jest to dodatkowa przestrzeń, którą można zagospodarować zgodnie ze swoimi upodobaniami.

PARTER
Dodatkowo na parterze znajduje nowa część, która została dobudowana w 1984 r. Składa się ona z przedpokoju oraz pokoju. Pierwszy o powierzchni 7,10 m2, drugi o powierzchni 14,45 m2. Do nowej części jest osobne wejście z ogrodu. Część ta nie jest połączona z pozostałymi częściami lokalu (wejście do niej jest wyłącznie z zewnątrz budynku). Idealnie nadaje się na biuro, w którym w ciszy i w spokoju można oddać się swojej pracy lub domową siłownię.

PIWNICA
Lokal jest podpiwniczony. W piwnicy znajduje się:
- garaż o powierzchni 24,85 m2,
- kotłownia wraz z piecem gazowym,
- trzecia toaleta,
- korytarz

Lokal nadaje się do generalnego remontu. Część fotografia stanowi wizualizację wnętrza. Po remoncie lokal będzie stanowił piękny luksusowy apartament z dużym ogrodem przy Parku Grabiszyńskim.

Lokal jest bezczynszowy. Opłaty za prąd, gaz i wodę są według zużycia. Dodatkowo płatny jest wywóz śmieci.

LOKALIZACJA
Lokal znajduje się przy małej, bocznej uliczce na ul. Żeglarskiej na Grabiszynie. Okolica jest zdecydowania cicha, bezpieczna i spokojna. Ok 50 m od budynku znajduje się największy wrocławskie park - Park Grabiszyński. W okolicy panuje niska zabudowa jedno i wielorodzinna. Grabiszyn jest bardzo dobrze skomunikowany z centrum miasta. W niedalekiej odległości znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, czy dworzec kolejowy Wrocław Grabiszyn. Dzięki pobliskiej drodze krajowej nr 5 szybko i sprawnie można przedostać się w inne części Wrocławia. W okolicy znajduje się w pełni rozwinięta infrastruktura handlowo-usługowa: sklepy, restauracje, usługi, centra handlowe, placówki rekreacyjne. W okolicy znajduje się też dużo placówek edukacyjnych: żłobki, przedszkola, szkoły.

Jeżeli spodobało Ci się to ogłoszenie odwiedź nas na Facebooku: View Estate Biuro Nieruchomości

Elżbieta Kalinowska
Opiekun oferty
Elżbieta Kalinowska
Numer telefonu
668642607